Włosy kręcone: fryzury 2013

Kręcone włosy: jak o nie dbać.

Włosy kręcone nie są wcale takie proste w pielęgnacji jak by się mogło wydawać. Być może znajdą się w śród was taka która powie że nie robi nic ze swoimi kręconymi włosami i są piękne. Dla tych którym jednak szczęście sprzyja nieco mniej powstał ten artykuł.

kręcone włosy 2013Kłopoty z kręconymi włosami.

Kręcone włosy mogą sprawić kłopot: często się przesuszają, stają się matowe, bardzo ciężko się je układa.  Opisane powyżej problemy nie muszą tyczyć się ciebie, jeśli tylko poświęcisz swoim kręconym włosom nieco więcej uwagi.

Zacznij od fryzjera. Wszystkim wydaje się, że kręcone włosy osiągają swój pokręcony stan bez pomocy człowieka, niestety to nie do końca prawda. Nie jest ważne czy masz nieco krótsze czy dłuższe włosy – kręcone powinny być delikatnie, specyficznie wycieniowanie, a właśnie wtedy fryzura układa się ładnie i na głowie nie tworzy się siano.

Nawilżaj i odżywiaj. W czasie mycia kręconych włosów dawaj im niezbędnych składników wzbogacających i odżywczych. Staraj się wybierać szampony intensywnie regenerujące, nawilżające. Po każdym myciu włosów nakładaj odżywkę pielęgnacyjną – w ten sposób dodasz włosom zdrowy blask i łatwiej będzie ci je codziennie rozczesać.

Staraj się nie przesuszać. Wetrzyj w ręce kulkę pianki i wetrzyj w jeszcze wilgotne włosy. Możesz także użyć innych preparatów do układania włosów (najlepiej dedykowanego do kręconych) rozetrzyj ją w dłoniach i wsmaruj we włosy, by je mocniej pofalować. Możesz też delikatnie nawijać pasma na palce tak, by układały się w loczki. Susz włosy wyłącznie chłodnym powietrzem suszarki i pozostaw je lekko wilgotne.

Postaw na sprężystość. Po wysuszeniu spryskuj włosów grubą warstwą lakieru. Lepiej użyć preparatu który nie zasycha od razu na włosach, ale pozwala nadać fryzurze ostateczny kształt, a przy tynie po pozwala na przesuszanie włosów.

Odświeżaj fryzurę. Pozwolisz w ten sposób zachować swoim włosom sprężystość. W ciągu dnia możesz spryskiwać je sprayem rewitalizującym lub rozetrzeć w dłoniach odrobinę kremu lub żelu do układania włosów i nawijając pasma włosów na palce, nadać lokom wyraźny kształt.

Dodaj zdjęcia Twoim zdaniem najciekawszej fryzury kręconych włosów:

[ngg_uploader id=3]

 

Galeria zdjęć: Kręcone włosy:

[nggallery id=3]