Jak dbać o włosy: Porady fryzjerów

Jak dbać o włosy? Codzienna walka z lokówkami, prostownicami, suszarkami niestety ma strasznie negatywny wpływ na nasze włosy. Niewłaściwa pielęgnacja, farbowanie, kosmetyki mają również ogromny wpływ na to jak wyglądają nasze włosy. Jak pielęgnować włosy? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym poście. Przedstawimy wam 7 podstawowych (jednak nie aż tak oczywistych) zasad dbania o zniszczone włosy.

 

 

19.jpg (800×800)1. Zakładamy, że skoro czytacie taki artykuł to doprowadziliście już swoje włosy do na prawdę złego stanu. Postaramy się cofnąć ten proces i odbudować wasze włosy. Aby zacząć cokolwiek robić musimy wyleczyć i odbudować włosy. Na początek musicie zainwestować w dobrą odżywkę regenerującą. Nie chcemy tutaj polecać nic konkretnego. Maseczki używaj 2 – 3 razy w tygodniu w zależności od stopnia zniszczenia włosa. Raz w tygodniu zastosujcie maseczkę ochronną. Tak przygotowaną kurację trzeba stosować przez miesiąc czasu. Wspomnianą kurację, trzeba powtarzać przynajmniej raz do roku. Jak dbać o włosy.2038ae2a000e3861470be290 (390×370)
2. Teraz moje drogie bardzo złą wiadomość. Musicie odstawić prostownicę, lokówkę i suszarkę. Jeśli bardzo chcecie mieć proste włosy możecie używać szamponów prostujących lub innych specyfików. Najważniejsze, żeby nie narażać przynajmniej przez miesiąc włosów. Bez tego nie uda się odbudować włosów. Zakupcie sobie szampon odbudowujący włosy bądź ochronne.

i-garnier-fructis-ekspresowa-pielegnacja-lekka-maseczka-do-wlosow-color-resist-200-ml.jpg (580×400)3. Maseczki opisywane w punkcie pierwszym powinnyście stosować nie dłużej niż 2 miesiące. Mają one dość sile działanie więc stosowanie ich dłużej niż 2 miesiące może spowodować przeciwny efekt. Kolejnym etapem po wspomnianych 2 miesiącach będzie używanie zwykłych odżywek do włosów, najlepiej z tej samej firmy co szampon. Pamiętajcie aby stosować odżywek które się spłukuje. Maseczki których się nie spłukuje powodują najczęściej przetłuszczanie się włosów.

4. Zima się skończyła. Włosy narażone były na deszcz, wiatr, więc są osłabione. Warty po zimie brać tabletki wzmacniające włosy skrzyp polny, cynk i inne minerały. Po kilku tygodniach stosowania włosy będą miały lśniący kolor i odbudują się. Tabletki wzmacniające najlepiej zacząć brać zaraz po zakończeniu kuracji leczniczo-odbudowującej. W połączeniu osiągniecie rewelacyjne efekty.
17356_Czapka_zimowa_DORIS_4wwc.jpg (400×541)5. To będzie bardziej porada na zimę, która na szczęście już się kończy. Pokochaj czapki! Jeśli Twoim argumentem jest, że włosy po zdjęciu będą brzydko wyglądały. Ok. A teraz wyobraź sobie jak będą wyglądały jeśli nie będziesz ich nosiła. Myślę, że od teraz będziecie nosiły czapki.
6928.jpg (190×123)6. Przez cały czas stosowania kuracji stosuj zioła które mają zbawienny wpływ na włosy. Natura jednak potrafi zadbać o swoje. Płucz je wyciągiem z rumianku, szałwi, lawendzie które kupicie bez problemów w każdej aptece lub sklepie zielarskim.Zioła i inne naturalne sposoby, to najlepszy sposób na odbudowę zniszczonej struktury włosa. Płucz je co najmniej trzy razy w tygodniu w rumianku, szałwi, lawendzie bądź innych ziół, które możesz dostać w każdej aptece!

szczotka-do-wlosow-miekka-grzebien-canpol.jpg (300×300)7. Ostatnia już porada to czesanie włosów miękką szczotką. Pamiętaj, że włosy oddadzą ci każdą minute poświęconego im czasu z nawiązką. Jeśli masz dłuższe włosy zaplataj z nich luźne warkocze lub po prostu koński ogon. Takie ułożenia nie niszczą włosów. Łatwo jest je rozczesać i dość szybko nabiorą sił witalnych.