Jak dbać o włosy: sekrety które musicie poznać

No więc jak dbać o włosy? Pytanie to zadawane jest nad wyraz często i nie da się jednoznacznie na nie odpowiedzieć gdyż bardzo wiele czynników wpływa na kondycje naszych włosów. Postaram się w poniższym artykule odpowiedzieć wam na to pytanie.

Jeśli czegoś nie opiszę lub uważacie inaczej pytajcie w komentarzach. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania jak dbać o włosy.

ziołowe kuracje na włosy - jak dbać o włosy
Jak dbać o włosy – ziołowe kuracje

Jak dbać o włosy – ziołowe kuracje

Artykuł należy zacząć od sposobów naturalnych. Bardzo często kuracje ziołowe bardzo pomagają upiększyć nasze włosy. Jak to się dzieje? Włosy to nic innego jak zrogowaciałą część naskórka która mimo wszystko posiada duże zdolności regeneracyjne i odbudowy. Zioła oraz inne olejki i napary pozwalają nam w naturalny sposób pomóc nam w codziennym dbaniu o włosy.

Przetłuszczające się włosy jakich ziół użyć?

  1. Aloes – jest znany i polecany jako doskonały środek grzybobójczy a co za tym idzie wspomaga również leczenie łupieżu. Doskonale sprawdza się również w kuracji włosów przetłuszczających się. Kuracja aloesem polega na wcieraniu połamanych liści aloesu w skórę głowy. Efekty powinny być widoczne już po pierwszym zastosowaniu.
  2. Pokrzywa – w połączeniu z szałwią i korzeniem mydlicy w postaci wywaru stosowanego jako płukanka po każdym myciu głowy powinna przynieść natychmiastową poprawę skóry głowy i wygląd włosów. Wystarczy zagotować wszystkie wymienione wyżej składniki i ostudzonym naparem spłukiwać włosy i skórę głowy.

Jakie zioła na łupież czyli jak dbać o włosy?

  1. Rozmaryn – aby przygotować napar który pomoże nam pozbyć się łupieżu należy przygotować: 1/4 szklanki suszonego rozmarynu – zalać 2 szklankami podgrzanego octu. Kiedy całą mieszanina wystygnie należy zakręcić ją i odstawić w ciemne miejsce. Po tygodniu przecedzić przez sitko i rozcieńczyć wodą w stosunku 1:3. Tak przygotowanym naparem płukać włosy po myciu.

Jakie zioła na wzmocnienie i poprawienie wyglądu jak dbać o włosy?

  1. Skrzyp polny – Doda naszym włosom blasku i zdrowego wyglądu. Dodatkowo zapobiega łamaniu się włosów i rozdwajaniu końcówek. Skrzyp można kupić w aptece w postaci tabletek. Świetnie się przyswaja i nie ma raczej żadnych skutków ubocznych
  2. Rumianek – jeśli wasza skóra głowy jest podrażniona należy zaparzyć kubek rumianku poczekać aż ostygnie i płukać włosy i skórę głowy po każdym myciu.