Fryzury na lato 2013: Modne cięcia i ułożenia

Po jednej stronie mocne, krótkie cięcia oraz odważne odcienie czerwieni i fioletów, z drugiej: naturalne, długie i lśniące włosy – to propozycja stylistów w sprawie fryzury na lato 2013. Zanim jednak zadecydujemy o zmianach, powinniśmy odbudować włosy po długej i jakże męczącej zimie.

 Najmodniejsze wiosenno-letnie fryzury jawią się w bardzo krzykliwych odcieniach czerwieni i fioletów, z geometrycznymi grzywkami i mocnymi cięciami. Modne są także grube grzywki od czubka głowy, strzyżone najczęściej mocnymi, grubymi liniami. W tym sezonie znajdziemy propozycje od krótko wystrzyżonych, mocno wystylizowanych i postawionych fryzur po bardzo płynne linie fal i loków – zdradza Agnieszka Stoksik, stylistka fryzur.

fryzury na lato 2013
fryzury na lato 2013 – google.pl

Każda zmiana koloru włosów wiąże się z rozważaniami czy aby na pewno ta fryzura, ten kolor włosów pasuje do mojej sylwetki, twarzy, karnacji. Tak wiele zmiennych w sprawie koloru włosów i fryzury. Fryzury na lato 2013 to tak jak pisaliśmy wcześniej przede wszystkim odważne kolory i odważne cięcia. Nalezy jednak pamiętać, że odcieni czerwieni powinny wystrzegać się panie których cera podatna jest na zaczerwienienia i pękające naczynka.

Jeśli chodzi o dobór fryzury oraz grzywki przy fryzurach na lato 2013 kluczowe znaczenie ma kształt twarzy. Szerokie pole do popisu mają panie o kształcie twarzy owalnym. Przy tym kształcie twarzy ważne jest aby zachować odpowiednie proporcje między długością włosów a owalem buzi. Gdy mamy do czynienia z twarzą pociągłą i krótki, modnym ostrym cięciem, włosami wymodelowanymi do góry, ponownie powinnyśmy uważać na długość. Źle dobrana długość nawet pomyłka o 1 cm może wydłużyć nieprzyjemnie twarz.

 

– Drugi nurt to powrót do naturalności. Długie, lśniące, dobrze odżywione włosy i fryzury w naturalnych tonacji brązowej i blond. Powoli zapominamy też o mocno wyprostowanych włosach. Zamiast prostownicy lepiej sięgnąć po szczotkę, na której wyciągamy włosy, by nadać im gładkości i lekkości. Proponujemy delikatne, kobiece i proste fryzury, lekko niedbałe upięcia – proponuje A. Stosik

Letnie zmiany fryzur powinna być poprzedzona silnymi zabiegami odżywiającymi i odbudowującymi włosy. Częściej używałyśmy suszarki, prostownicy. DO tego niesprzyjające warunki atmosferyczne, mróz, wiatr. W pierwszej kolejności powinnyśmy postawić na pielęgnacje. Przy ślicznych naturalnie lśniących włosach każda fryzura będzie wyglądała oszałamiająco.

Latem, które już tuż tuż nie zapominajcie o zabezpieczaniu włosów przed działaniem promieniowania UV. Słońce mocno wysusza włosy oraz przyspiesza blaknięcie koloru co powoduje naszą chęć wzmocnienia go czym znowu osłabiamy już wymęczone włosy. Fryzury na lato 2013 to teraz przede wszystkim ostre cięcia i odważne kolory.

[nggallery id=7]