Fryzury Komunijne 2013: Najważniejszy dzień każdej 8 latki

Fryzury komunijne na rok 2013.

 

Wielkimi krokami zbliża się do nas maj. Co roku kilka tysięcy dzieci przystępuje do komunii świętej. Różne miast, różne kościoły kierują się swoimi zasadami co do stroju w jakim można przystąpić do pierwszej komunii. Czasami spełnienie marzeń dziecka o białej sukni nie jest możliwe gdyż kościół narzuca alby. Żaden kościół nie jest jednak w stanie narzucić fryzury w jakiej pójdzie nasza córka. Sprawmy by poczuła się wyjątkowo w ten dzień. Poniżej modne fryzury komunijne w roku 2013.

 

Komunijne święto to wyjątkowy dzień nie tylko dla rodziców i ich dzieci. Przyjęcie tego ważnego sakramentu powiązane jest  z przygotowaniami, od strony duchowej na przyjęcie ciała Chrystusa pierwszy raz w życiu, w tak uroczysty sposób. Ważne są również wszystkie zabiegi powodujące to, aby w tym wyjątkowym dniu córka czy syn, czuli się bardzo wyjątkowo. Czynimy wszystko wyszukując odpowiednie ubrania: mogą to być to takie same alby da wszystkich dzieci lub też garniturki dla chłopców i eleganckie suknie dla dziewcząt.

Nie można zapomnieć że trzeba również zadbać o wszelkie dodatki jak buciki, rękawiczki, torebka i oczywiście wybrać odpowiednią fryzurę. Duża część dziewczynek stara się utrzymać jak najdłuższe włosy do dnia Komunii, aby móc wykonać z nich, kok lub inne ładne upięcie do wianka. Wianek jest elementem praktycznie obowiązkowym, a jego kupno nie powinno narobić trudności, tym bardziej, że wybór jest dzisiaj zróżnicowany i bogaty tak, aby można było wybrać coś ciekawego do samego stroju i zgodnego z upodobaniami.

Warto także pomyśleć, co będzie lepszym wyborem – wianek ze sztucznych czy żywych kwiatów. Żywe kwiaty z pewnością staną się wyjątkowym upiększeniem, z którego będzie dumna każda z dziewczynek. Prawdziwe kwiaty dodają nieco świeżości do wizerunku i będą podkreśleniem wielkości tego białego święta.

Fryzurę mogą zdobić liczne spinki oraz diademy. Do fryzur z włosów krótkich jak też uczesania mającego na celu podkreślić loki i fale. Metod na wykonanie ujmującej fryzury komunijnej jest bardzo dużo. Moda w tym zakresie nie zmienia się znacząco jednak co roku przybywa i pomysłów, i sposobów zdobienia włosów naszych córek przystępujących do sakramentu.

Najbardziej popularne niewątpliwie są luźne upięcia w formie koczków, ale i warkocze w ostatnim czasie znów stały się bardzo pożądane we fryzurze. Wśród propozycji zauważyć można rozmaicie wkomponowane w uczesanie warkocze francuskie oraz klasyczny koszyczek i inne warkocze luźno splecione jak na przykład kłos. Często matki mają dylemat, jakie dobrać uczesanie dla włosów z grzywką. Wydaje się być ona bardzo dziewczęcym elementem, dlatego też można pozostawić ją w postaci prostej lub lekko zaczesać na bok, bez spinania.

fryzurami komunijnymi dla chłopców jest o wiele mniej problemu, jednakże jeszcze pozostaje kwestia uczesania dla mamy i chrzestnej, które w tym dniu są również bardzo ważnymi osobami podczas ceremonii kościelnej.

[nggallery id=4]