Fryzury Komunijne 2013: Najważniejszy dzień każdej 8 latki

Fryzury komunijne na rok 2013.

 

Wielkimi krokami zbliża się do nas maj. Co roku kilka tysięcy dzieci przystępuje do komunii świętej. Różne miast, różne kościoły kierują się swoimi zasadami co do stroju w jakim można przystąpić do pierwszej komunii. Czasami spełnienie marzeń dziecka o białej sukni nie jest możliwe gdyż kościół narzuca alby. Żaden kościół nie jest jednak w stanie narzucić fryzury w jakiej pójdzie nasza córka. Sprawmy by poczuła się wyjątkowo w ten dzień. Poniżej modne fryzury komunijne w roku 2013.

 

Komunijne święto to wyjątkowy dzień nie tylko dla rodziców i ich dzieci. Przyjęcie tego ważnego sakramentu powiązane jest  z przygotowaniami, od strony duchowej na przyjęcie ciała Chrystusa pierwszy raz w życiu, w tak uroczysty sposób. Ważne są również wszystkie zabiegi powodujące to, aby w tym wyjątkowym dniu córka czy syn, czuli się bardzo wyjątkowo. Czynimy wszystko wyszukując odpowiednie ubrania: mogą to być to takie same alby da wszystkich dzieci lub też garniturki dla chłopców i eleganckie suknie dla dziewcząt.

Nie można zapomnieć że trzeba również zadbać o wszelkie dodatki jak buciki, rękawiczki, torebka i oczywiście wybrać odpowiednią fryzurę. Duża część dziewczynek stara się utrzymać jak najdłuższe włosy do dnia Komunii, aby móc wykonać z nich, kok lub inne ładne upięcie do wianka. Wianek jest elementem praktycznie obowiązkowym, a jego kupno nie powinno narobić trudności, tym bardziej, że wybór jest dzisiaj zróżnicowany i bogaty tak, aby można było wybrać coś ciekawego do samego stroju i zgodnego z upodobaniami.

Warto także pomyśleć, co będzie lepszym wyborem – wianek ze sztucznych czy żywych kwiatów. Żywe kwiaty z pewnością staną się wyjątkowym upiększeniem, z którego będzie dumna każda z dziewczynek. Prawdziwe kwiaty dodają nieco świeżości do wizerunku i będą podkreśleniem wielkości tego białego święta.

Fryzurę mogą zdobić liczne spinki oraz diademy. Do fryzur z włosów krótkich jak też uczesania mającego na celu podkreślić loki i fale. Metod na wykonanie ujmującej fryzury komunijnej jest bardzo dużo. Moda w tym zakresie nie zmienia się znacząco jednak co roku przybywa i pomysłów, i sposobów zdobienia włosów naszych córek przystępujących do sakramentu.

Najbardziej popularne niewątpliwie są luźne upięcia w formie koczków, ale i warkocze w ostatnim czasie znów stały się bardzo pożądane we fryzurze. Wśród propozycji zauważyć można rozmaicie wkomponowane w uczesanie warkocze francuskie oraz klasyczny koszyczek i inne warkocze luźno splecione jak na przykład kłos. Często matki mają dylemat, jakie dobrać uczesanie dla włosów z grzywką. Wydaje się być ona bardzo dziewczęcym elementem, dlatego też można pozostawić ją w postaci prostej lub lekko zaczesać na bok, bez spinania.

fryzurami komunijnymi dla chłopców jest o wiele mniej problemu, jednakże jeszcze pozostaje kwestia uczesania dla mamy i chrzestnej, które w tym dniu są również bardzo ważnymi osobami podczas ceremonii kościelnej.

[nggallery id=4]

Męskie fryzury 2013: Styl żołnierski ciągle w modzie

Żołnierskie fryzury nadal w modzie

 

Wydawać by się mogło, że krótkie włosy u facetów są ‘pase’. Nic bardziej mylnego. Jak zaraz pokażemy krótka męska fryzura dodaje męskości i dodaje 10 pkt do testosteronu. Przeczytajcie poniższy artykuł i zapraszamy do komentowania.

 

Żołnierskie fryzury pasują do mężczyzn w każdym wieku. To jest ich największa zaleta ale i wada. Często noszą je mężczyźni którzy nigdy nie powinni iść w tym kierunku. Jednak tak jak zawsze muszą być odstępstwa i my nie mamy na to wpływu. Drodzy panowie nie mycie proszę fryzur polskich żołnierzy z tymi poniżej. Polskie wojsko ma tyle polotu i finezji co czołg. Fryzury te wzięły swoją nazwę od Amerykańskich Marines, gdzie pozwolono chłopakom na kilka wariacji wojskowej fryzury. Panowie jeśli układowi waszej twarzy pasują krótkie włosy to kobiety uwielbiają facetów z ‘zadbanymi’ włosami. Niektóre kobiety (w tym i ja) uznają, że długie włosy to kobieca domena. Facet to facet…

 

wojskowe fryzury 2013
wojskowe fryzury 2013 męskie

To co faceci uwielbiają w tych fryzurach, to co było czynnikiem jaki wojsko wzięło pod uwagę wprowadzając taki styl to fakt że z tymi włosami kompletnie nic nie trzeba robić. Mycie włosów to zwykłe umycie ciała. Suszenie… Schną same w ciągu 5 min. Ułożenie? Taa jasne. Jedyną rzeczą o jakiej trzeba pamiętać to fakt, że fryzury te pasują do mężczyzn z proporcjonalną twarzą.

wojskowe fryzury celebrytów
wojskowe fryzury celebrytów 2013
polski irokez lub amerykański flat-top
polski irokez lub amerykański flat-top

Powyższe fryzury wymagają jednak od mężczyzn dość częstych wizyt u fryzjera. Zależnie od tego jak szybko rosną wam włosy powinniście je podcinać co 2 tygodnie do miesiąca maksymalnie. Ta fryzura nie może wymknąć się spod kontroli. Do dzieła panowie jeśli tylko układ waszej twarzy odpowiada takiej fryzurze.

Krótkie fryzury 2014: Mam krótkie włosy i chciałbym…

No właśnie krótkie fryzury 2014 to… Wiele zmieniło się w nowym roku. Pytanie tylko czy na lepsze? Moim zdaniem tak. Każdy rok wprowadź zmiany w świecie mody i stylizacji tak i ten piękny 2014 wniesie wiele świeżości do tego świata.

Wybraliśmy największe zmiany nadchodzące w bieżącym 2014 roku. Krótkie fryzury 2014 to coś co trzeba poznać chcąc być na czasie. Życzymy miłej lektury i zapraszamy do komentowani.

Artykuł w trakcie przygotowania… Zapraszamy wkrótce

Męskie fryzury 2014: Czyli jak się obciąć – modnie!

Fryzury męskie w 2014 nowym roku jak wszystko w nowym roku zmieni się na dobre. Czasami na lepsze czasami na gorsze lecz zawsze coś się zmienia. Tak i w tym przypadku. Poniżej opis i zdjęcia nadchodzącego roku w materii męskich fryzur 2014 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z męskimi fryzurami 2014. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą i doradztwem. Gorąco pozdrawiamy i życzymy miłej lektury.

Artykuł w trakcie przygotowania… Zapraszamy wkrótce

Korona z włosów – czyli jak zrobić włosy fancy.

Korona z włosów to bardzo ciekawa fryzura jednak mogą sobie na nią pozwolić panie z dość długimi włosami. Po drugie zaś korona z włosów pasuje do włosów już lekko pofalowanych. Fryzura jest wtedy ciekawsza bardziej frywolna. Widać, że na głowie dzieje się coś ciekawego. Poniżej moje uwagi i dokładne ja-zrobić koronę z włosów.

 

korona z włosów - jak zrobić włosyMiałam kiedyś wątpliwą okazję na pannie młodej która miała dość cienkie włosy. Wyglądała trochę jak księżniczka z Gwiezdnych wojen 😉 Wiecie o którą mi chodzi? Jednak nie trzeba patrzeć na te złe przykłady aby wyglądać pięknie. Korona z włosów pasuje do wielu oficjalnych jak nie mniej oficjalnych okazji. Ja np byłam w takiej ostatnio na ślubie i co by nie mówić wyglądało to bardzo ładnie. Postaram się wam odtworzyć fryzurę z najdrobniejszymi szczegółami.

Teraz pozostaje mi zadać wam jedno proste pytanie. Czy macie naturalnie proste czy kręcone włosy? Jeśli są one proste sytuacja komplikuje się nieznacznie. Ale bez zbędnych nerwów. Wystarczy delikatnie pokręcić włoski prostownicą aby osiągnąc efekt jak na obrazku powyżej. Jeśli wasze włosy są już z natury delikatnie zakręcone dobra wasza! Macie idealną bazę do korony z włosów.

 

Teraz musicie oddzielić dwa pasma włosów po bokach a reszta włosów może sobie nadal delikatnie spoczywać na plecach.

Teraz weź wcześniej przygotowane włoski wyodrębnione po bokach i delikatnie kręćcie je prostownicą aby uzyskać efekt jak na obrazku. Teraz skręćcie przygotowane pasmo zgodnie z ruchem wskazówek zegara aby to co zrobiłyśmy wyglądało na zaplanowane działanie.

Teraz weźcie pasmo z jednej strony głowy i odpowiednio skręcone przeciągnijcie za ucho z drugiej. To samo z przeciwległym pasmem włosów przygotowanym wcześniej.

Wyrównaj włosy w miejscu gdzie zaczyna się pierwsza sekcja. Połącz dwa powstałe pasemka w jedno po środku głowy.

I mamy skończone. Przeciągnij reszt włosów pod spód przygotowanych i pozwijanych pasm i o to naszym oczom ukazuje się korona z włosów. Jedna z najmodniejszych fryzur 2013 roku.